>Tatilimiz Böyle Geçiyor

>Tatil geldiya blogada gelmiş gibi oldu 🙂 yazamadık iki satır tatilden değilde program bolluğundan haftaya daha sakin olucaz umuyorum

Neler yaptık biraz gezdik kızlarımla sanal bowling oynadık birde topu daha hızlı atmayı becerebilselerdi bu kadarıda onları mutlu etti birazda motorsiklete ve oyuncak ata bindiler sonra abiyi dersten aldık onunda gönlünü yapmak gerekti biraz yeni kıyafet ve vazgeçilmezimiz oyuncak almaca günü tamamladık böylece .

Beyaz bir sabahla başladık ertesi güne pıtırcıklar birer birer uyandılar günaydın derken aaaa kar yağmış hemen dışarı çıkmalıyız deselerde annecik izin vermedi ama ege kahvaltımı yaptıktan sonra çıkabilirmiyim diye pazarlık yapınca olur dedim eve geldiğinde tir tir tiriyordu 🙂 kara dokunmayı özlemişim anne deyincede beni aldı bir gülme .

Mağlum tatil Maltepe Belediyesi çok güzel tatil etkinliği hazırlamış Türkan Saylan Kültür Merkezinde Çocuk Tiyatro Festivali 01 şubat 11 şubat arası onbeş oyun çok renkli bir ortam kostüm giymiş dinozor,geyik,karınca,prensesler ücretsiz dağıtılan şeker hamurundan kurabiyleler ,pamuk şekerler,sosis balondan şekiller oldukça renkli görüntüler var ortamda.
Biz şimdiye kadar üç tiyatro oyununa katıldık Meral arkadaşımız saolsun davetiyeleri almış bizde üç gün boyunca eğlenceli saatler geçirdik.Yedi çocuk dört anne düşünün halimizi.

Tiyatro sonrası Efe Boz’un anısına yaptırılmış olan çocuk dünyası alanında epey bir hareketli saatler geçirdi kuzular çıktığımızda kanter içinde kalmışlardı karınlarıda oldukça acıkmıştı.
çocuklarla gideceğimiz tek adresimiz Maltepe sahilindeki Niyazibey Restaurant hem çok keyifli geçiyor hemde oyun alanı olduğu için bizim sohbetlerimizde bölünmüyor bücürlerde oyunla birlikte daha fazla yemek yemiş oluyorlar .
Sonrasında herkes evlerine geçti yolda yine uykularını aldı kızlar hatta Ege’ninde uykusu gelmek üzereydiki arabada bulunan kitaplar kurtardı beni yol boyunca bol bol sesli okuma yaptırdım oğlumada .Uykularından enerjiyle kalkan pıtırcıklar birazda yeni zıp zıp balonlarıyla zıpladılar .
Tatilimizden bir gün daha gitti böylece …
Bugün Uzaylı Dostum Maya isimli oyuna gittik bizim için bu hafta son oyun haftaya Allah kerim oyundan sonra
Duru’nun anneannesi Sultan ablaya geçtik ortam pek şendi çocuklar birbirlerine alışık olduklarından hiç sıkıntı yaşamadık bol bol oyun kurup oynadılar .Sultan ablada döktürmüştü mantılar açmış bize zeytinyağlı dolmalar ıspanaklı kol börekleri heleki ayva tatlısı bol kaymaklı sayısını hatırlamıyorum ama en az dört tane yedim 🙂 çok lezizdi hepsi Sultan abla ellerine sağlık .
ve günün son karesi yorgunluğa dayanamayıp koltukta sızan pıtırcığım 🙂

Advertisements

About egeelaece

üç çocuklu hayat nasılsa öyle işte ...
This entry was posted in 01 şubat 11 şubat, çocuk tiyatro festivali, bowling, dinazor, efe boz, geyik, k ve prensesler, kar . beyaz örtü, karınca, pamuk şeker, tatil, şeker hamuru kurabiyeler. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s