>Bugün tiyatroya gittik

>Bugün hava yağışlı, parka gitmek mümkün değil gibi görünüyordu.

Mahallemizdeki Belediyeye ait binadaki tiyatro salonunda öğleden sonra oynayacak Bosch Çevre Tiyatrosu’nun sahneleyeceği ” La Fontene Orman Mahkemesinde” adlı çocuk oyununa gitmeye karar verdik. 23 Nisan’dan beri tiyatroya gitmediğimiz farkettim, epey olmuş aslında.

Öğleye kadar biraz jenga oynadılar,ardından suluboya yaparak simlerle süslediler.

Tiyatro saati İrem’in uyku saatine gelse de göze almıştım huysuzluğunu ama ne yazık ki İrem sonuna kadar aynı performansla dayanamadı.

En ön koltukta oturduk, müzikle ara rara dansa kalkan kızım diğer çocuklar tarafından hoş karşılanmadı, yanımızdaki asabi bir abla da “önümden çekil” diye minik kıvırcığımı itince ağlama seansımız başladı, oyun bitimine kadar ağabeyimizi dışarıda bekledik. İçeri girmek istedi ama ben yeni bir huzursuzluğu göze alamadım.

Oyuna ilişkin güzel bir detay kalabalık bir kadrosu olması idi, yaklaşık 10-12 kişi oynuyordu ve oyun başlangıcında ve sonunda hayvan kostümü giymiş tüm oyuncular tek tek tüm çocuklarla selamlaştı. Oyunun sonunda oyunun kahramanlarının parmak kuklalarından oluşan hediyeler dağıttılar. Bence çok güzel fikir. Akşama kadar Oğuzcum parmak kuklası oynadı ve bana sık sık “La Fontene”ismini tekrarlattı.

Öğle uykusu sonrası da dayımızla alışveriş merkezine gittik,orada oyun alanında biraz oyalandı küçük kıvırcıklarım.Oğuz kaşla göz arasında palyaçoya yüzünü boyatmış, miyavlıyordu. İrem de birden aslan oldu ve kükremeye başladı. Hatta orada bir arkadaş edinip saklambaç bile oynadılar.

Eve dönünce de kış hazırlığı için dün pazardan aldığımız bezelyelerimizin bir kısmını ayıklayarak günümüzü bitirdik.

Bu arada İrem kızla tuvalet eğitimi biraz daha umut verici hale geldi benim için, artık söylüyor ancak “yapmaya başladığında”. Olsun, ilerleme var, bu da güzel.

Advertisements

About egeelaece

üç çocuklu hayat nasılsa öyle işte ...
This entry was posted in Geziyoruz, izliyoruz, tiyatro. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s